Pomoc finansowa dla domów dziecka

Finansowa pomoc dla domów dziecka

Finansowa pomoc dla domów dziecka, w którą może włączyć się każdy

Domy dziecka nieustannie potrzebują wsparcia finansowego, aby zapewnić wychowankom godne warunki życia, jak i dostęp do najpotrzebniejszych sprzętów. Wychowywanie dzieci to studnia bez dna – wie o tym bardzo dobrze każdy rodzic. Sytuacja komplikuje się, gdy ma się na głowie kilka lub kilkanaście dzieci do wykarmienia. Domy dziecka dzięki pomocy sponsorów i różnych organizacji mogą prawidłowo funkcjonować.

Warto podkreślić, że każdy może włączyć się w pomoc finansową dla domów dziecka. Wpłata jest możliwa albo bezpośrednio na konto konkretnej placówki opiekuńczo-wychowawczej, albo za pośrednictwem organizacji zbierających pieniądze dla domów dziecka.

Organizacje oferujące pomoc finansową dla domów dziecka

Fundacja Przyjazny Dom Dziecka

Powstała w 2005 roku. Jej głównym celem jest pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej. Jedną z form pomocy jest wsparcie finansowe. Organizacja zachęca, aby przekazywać 1% w rocznym rozliczeniu PIT na konkretne domy dziecka. Możliwa jest także wpłata darowizn pieniężnych na podane przez fundację numery rachunków bankowych.

Fundacja One Day

Domy dziecka potrzebują nieustannego wsparcia finansowego. Fundacja One Day zachęca do regularnych, jak i jednorazowych wpłat. Możesz stać się przyjacielem wybranego domu dziecka i jego sponsorem. Niewielkie datki w dłuższej perspektywie okazują się bardzo pomocne w codziennym funkcjonowaniu tego typu placówek. Oczywiście także jednorazowa wpłata pozwala domom dziecka zaspokajać podstawowe potrzeby.

Pomoc finansowa za pośrednictwem Ogólnopolskiego Portalu Domów Dziecka

Wpłata pieniędzy na rzecz domów dziecka z całej Polski jest również możliwa za pośrednictwem portalu https://www.domydziecka.org/wspieram.html. Można wykonać przelew na dowolną kwotę poprzez wypełnienie formularza. Darowizny mogą mieć charakter anonimowy lub można podać swoje dane osobowe. Decyzja należy do darczyńcy.

Dzięki prowadzonym przez portal zbiórkom, podstawowe potrzeby domów dziecka mogą być regularnie zaspokajane. Każda wpłata i pomoc mają znaczenie. Każdy darczyńca może dołożyć cegiełkę do remontu łazienki, zakupu nowych sprzętów AGD czy do zorganizowania wymarzonej wycieczki.