Potrzeby dzieci z domów dziecka

Marzenia dzieci z domów dziecka

Marzenia dzieci z domów dziecka – jak je zrealizować? Co dla wychowanków jest ważne?

Akcje pomocy tworzone przez różnego rodzaju organizacje są szansą dla wychowanków domów dziecka na realizację skrywanych marzeń. Często są one bardzo prozaiczne i dotyczą ich przyszłości, np. kurs prawa jazdy, szkolenie fryzjerskie czy kosmetyczne. Część dzieci pragnie zakupić nowe ubrania, elektryczną szczoteczkę lub nowy telefon. Pomoc ze strony różnego rodzaju organizacji jest niezbędna do realizowania pragnień, jak widać przyziemnych i mało wygórowanych.

Fundacja One Day mistrzem w spełnianiu życzeń dzieci

W 2014 roku Fundacja One Day rozpoczęła akcję spełniania świątecznych życzeń wychowanków domów dziecka. Stworzyła specjalną tabelkę marzeń, w której znalazły się wszystkie potrzeby dzieci. Każda chętna osoba mogła wesprzeć ich realizację poprzez wpłacanie określonych sum pieniędzy. Udostępniono również możliwość samodzielnego zakupu prezentu dla dziecka.

Tego typu akcje sprawiają, że dzieci z domów dziecka zyskują wiarę w ludzi i przekonanie, że chcieć znaczy móc. Spotykają się z dużym odzewem ze strony dobroczyńców. To daje im przeświadczenie, że nie są sami na tym świecie i zawsze znajdą się osoby, które będą chciały im pomóc, jeżeli tylko poproszą.

Uśmiech na twarzy dziecka to bezcenny widok. Dzięki spełnianiu podstawowych marzeń, może on zagościć przez dłuższy czas.