24 stycznia 2019

Sypialnia dla dziecka

Stworzenie przytulnej i bezpiecznej przestrzeni dla dziecka jest nie lada wyzwaniem. Wiele trzeba się nagłowić, aby stworzyć idealne wnętrza. Inspiracje możemy znaleźć w czasopismach o dzieciach, na blogach wnętrzarskich oraz w sklepach internetowych, np. https://homekoncept.shop/wnetrza.html.

Najważniejsze pytanie, jakie trzeba sobie postawić, przy aranżacji wnętrza dla dziecka, to w jakim ono jest wieku i kiedy przewidujemy kolejną zmianę. Inspiracje będą różnić się w zależności od tego, czy mamy do czynienia z pokojem dla niemowlęcia, czy nastolatka.

Zakładając, że jest to pokój dla małego dziecka i zamierzamy stworzyć przestrzeń uniwersalną, która będzie rosła razem z nim, powinniśmy się skupić na funkcjonalności oraz bezpieczeństwie wnętrza. Inspiracje przyjdą łatwiej, niż nam się wydaje jeśli skupimy się na istocie problemu.

  • uniwersalny deseń wnętrza, albo lepiej, jego brak, spowoduje, że nie będziemy musieli po kilku latach wymieniać wszystkich mebli w misie lub księżniczki, bo nasze dziecko zaczyna dorastać. Inspiracje naturą, neutralne kolory szafek, proste bryły, posłużą nam i dziecku przez co najmniej kilka lat i nie będziemy zmuszeni kupować nowego wyposażenia.

  • barwy na ścianach nie muszą być ponadczasowe. Sypialnię łatwo można przemalować, no chyba, że zaszalejemy ze strukturą, tapetami, które mają stać się główną ozdobą wnętrza. Inspiracje mogą być dowolne; możemy kierować się wiekiem, płcią lub skupić się na jakimś motywie z bajki, o ile nie będzie potem problemu ze zmianą kolorystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *