11 stycznia 2019

Zobowiązania po rozwodzie

 

Rozwiązanie małżeństwa niesie ze sobą wiele zmian, często są to chwile pełne emocji, nieraz negatywnych i w takich sytuacjach nie mamy już sił i cierpliwości, żeby samodzielnie występowaćw sązie na sprawie rozwodowej. Może nas w tym wyręczyć adwokat. Rozwód, dzięki działaniom prawnika będzie dla nas prostszy. Poza tym podczas rozprawy, emocje nigdy nie były mile widziane i czasem dając się ponieść naszym nerwom, możemy rzucić na siebie negatywne światło. Adwokat zajmie się porządzeniem wniosku do sądu oraz przeprowadzi nas przez cały rozwód, dzięki temu nie musimy martwić się o formalności czy kwestie prawne, a tych będzie z pewnością dużo.

 

Małżeństwo, które w dniu orzeczenia rozwodu zajmuje wspólne mieszkanie, musi się liczyć z faktem, że sąd zobowiązany jest ustalić, kto po rozwodzie zajmie nieruchomość. Właściwe dokumenty w tej sprawie przygotuje adwokat prowadzący. Każdy rozwód wiąże się z rozwiązaniem kwestii mieszkaniowych. Sąd może odstąpić od wydania wyroku, gdy w dniu orzeczenia o rozwodzie, małżonkowie nie zajmują już wspólnego lokalu lub na wniosek obydwu stron. Jednak do rowiązania pozostaje kwestiaz zaciągniętych zobowiązań, za które małżonkowie odpowiadają solidarnie, o czym z pewnością poinformuje nas adwokat. Rozwód w przypadku małżeństw, która posiadają zobowiązania po sporządzeniu intercyzy, są zobowiązane do ich spłaty samodzielnie.

 

Alimenty na rzecz nieletniego dziecka lub dzieci, to zobowiązanie, które wygasa teoretycznie z dniem, w którym nasze dziecko osiągnie pełnoletność i będzie w stanie samodzielnie się utrzymać. W kwestii prawa rodzinnego i obowiązku alimentacyjnego pomocy udzieli nam odpowiedni adwokat. Rozwód powoduje powstanie takiego obowiązku względem rodzica, który nie mieszka z dziećmi. W dobrej kancelarii adwokackiej, np. -> rozwody i separacje – możemy liczyć na fachową pomoc adwokata. Rozwód bowiem nie oznacza końca odpowiedziałności za dzieci i kiedy nasze niemal dorosłe dziecko rozpocznie studia powstaje domniemanie, że nie będzie w stanie samodzielnie się utrzymać, nawet wówczas, gdy jest już pełnoletnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *