9 listopada 2018

Jak zaprzyjaźnić się ze stomatologią w Krakowie? Poznaj ją!

 

Według dentystów z KPS z Krakowa , stomatologia może być ciekawa, wciągająca, a nawet zabawna. Z pewnością nie pomyślałbyś w ten sposób o stomatologii siedząc w fotelu swojego dentysty w Krakowie, jednak krótko przed wizytą warto nieco się zrelaksować. Oto garść ciekawostek, których głównym tematem jest stomatologia. Kraków może pozazdrościć niektórych historii!

 

  • Stomatologia nie ogranicza się jedynie do ludzi, niektórym dentystom zdarzyło się leczyć zwierzęta, w tym niedźwiedzie. Niestety, nie słyszano jeszcze o takich usługach na terenie Krakowa.

 

  • Ojciec starożytnej medycyny miał ciekawe podejście do stomatologii. Według niego zęby mlecznie powstawały z mleka, dlatego dziś tak je nazywamy.

 

  • Wracając do stomatologii wśród zwierząt: ślimak posiada ok. 25 000 zębów. Twój dentysta może się cieszyć, że przychodzisz do niego z dużo skromniejszym uzębieniem.

 

  • Stomatologia przyszłości może pozbawić pracy niektórych dentystów z Krakowa. Naukowcy od lat pracują nad substancjami, które powodowałyby samoistne odbudowywanie się zębów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *