9 września 2018

Projekty małych domów dla małych rodzin

 

Budynki mniejszych rozmiarów to połączenie wygody i funkcjonalności. Wystarczy przejrzeć kilka projektów małych domów firmy e-domy.pl żeby przekonać się, że budynek o powierzchni użytkowej poniżej 150 metrów kwadratów również może być przestronny. Powierzchnia korytarzy jest ograniczana do minimum w celu zyskania dodatkowych metrów kwadratowych na inne pomieszczenia, w tym bardzo przydatne schowki oraz garderobę. Dzięki takim rozwiązaniom w projektach małych domów, przyszli domownicy bez problemu znajdą miejsce dla swojego dobytku. Przestronność mniejszych budynków oparta jest także na dużej powierzchni okien, które optycznie powiększają pomieszczenia, a także na połączeniu salonu z tarasem, co daje efekt naturalnego przedłużenia.

 

Głównym adresatem projektów małych domów są małe rodziny, przeważnie z jednym lub dwojgiem dzieci. Wiele samotnych par oraz seniorzy, którzy już dawno wypuścili swoje dzieci w świat dorosłych, również decydują się na skromniejsze oferty planów budynków. Nie każdy marzy o wielkim domu, w którym można się zgubić, coraz częściej doceniamy przytulność związaną z projektami małych domów.

 

Sporą zaletą niewielkich budynków jest fakt, że są one o wiele łatwiejsze do ogrzania niż większe domy. Projekt małego domu oznacza zatem spore oszczędności na ogrzewaniu, co jest dość istotne w planowaniu budżetu. A skoro projekt małego domu ma ograniczyć wydatki związane z eksploatacją budynku, to może warto mu się bliżej przyjrzeć?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *