24 sierpnia 2018

Dentysta dla dziecka.

 

Wybór dentysty dla dziecka to bardzo odpowiedzialna decyzja w życiu każdego rodzica, mówią specjaliści w Krakowie . Statystycznie co drugi Polak ma lęk przed leczeniem zębów, który pojawił się jeszcze w dzieciństwie. Dlatego dobrze zbudowane relacje z dentystą z dzieciństwa pozytywnie wpłyną w przyszłości na każdego człowieka. Dobry lekarza nie tylko nie odstraszy dziecka, ale również zainteresuje go i sprawi, że dentysta będzie się mu kojarzył z przygodą. Odpowiednie przygotowanie dziecka przed wizytą u lekarza również pozytywnie wpływa na jego nastawienie.

 

Obecnie dentysta jest bohaterem wielu bajek oraz książek, więc każdy rodzić może dobrze przygotować dziecko do wizyty u lekarza. Pierwsza wizyta jest zawsze najważniejsza, jeżeli dziecko się zrazi, kolejne wizyty mogą przypominać horror. Rodzic również może porozmawiać ze swoim maluchem, wytłumaczyć mu, jak ważne jest kontrola jamy ustnej, by w przyszłości nie było potrzeby stosowania skomplikowanego leczenia.

 

Dentysta po zakończeniu leczenia lub przeglądu jamy ustnej nagradza małego pacjenta zdrowym lizakiem, naklejką, a czasami nawet pozwala dokładnie obejrzeć sprzęt, przetestować niektóre urządzenia i dokładnie obejrzeć gabinet. Taka forma zabawy przekonuje maluchów do ponownej wizyty u swojego lekarza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *