2 lipca 2018

Alimenty w czasie małżeństwa

Jakie prawa ma kobieta, która będąc w małżeństwie, nie pracuje, a mąż nie przekazuje żonie żadnych środków majątkowych? Kobiety w dużych miastach, jak Lublin czy Kraków, często borykają się z tego typu problemami. Możemy zasięgnąć porady specjalistów na stronie internetowej jednej z kancelarii np. tutaj , gdzie adwokat od rozwodów chętnie pomoże nam rozwiać nasze wątpliwości i umówi się z nami na spotkanie.

W Lublinie często usłyszeć można, że w trakcie trwania małżeństwa, na jednego ze współmałżonków nałożono obowiązek alimentacyjny, gdyż nie wywiązywał się on z obowiązku dostarczania środków utrzymania dla zaspokojenia potrzeb rodziny. Jednak adwokat od rozwodów przestrzega, iż niesie to ze sobą różne konsekwencje. Wiele tego typu spraw zakończyło się w sądzie. Jednak należy pamiętać, że wskazane jest, aby małżonkowie rozwiązali swój konflikt z pomocą mediatora lub gdy towarzyszy nam adwokat od rozwodów.

Obniżenie możliwości zarobkowych współmałżonka może być spowodowane:

  • Sprawowaniem opieki nad dziećmi,

  • Wykonywaniem pracy we wspólnym gospodarstwie domowym małżonków.

Jeżeli chodzi o obowiązek dostarczania środków utrzymania rodziny, przed, czy po rozwodzie, zastosowanie mają przepisy o obowiązku alimentacyjnym. Aby sąd np. w mieście Lublin, przyznał małżonkowi alimenty, muszą zaistnieć poważne przesłanki w czasie trwania małżeństwa, jakimi są usprawiedliwione potrzeby uprawnionego małżonka oraz  majątkowe możliwości zobowiązanego przed ewentualnym rozwodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *